blog post

رئیس کل گمرک کشور گفت: در ۵ ماهه نخست امسال، ۵۲ میلیون تن کالا وارد کشور شد که ۱۰ میلیون تن آن، به کالاهای اساسی اختصاص داشته است.

به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی با اشاره به شرایط سخت تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی اظهار داشت: تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان امروز در شرایط سخت تحریم‌ها فعالیت می‌کنند و بخشنامه‌ها و قوانین و مقررات پیچیده و متناقض به موضوع تحریم‌ها مشکلات را تشدید کرده؛ اما در گمرک با همه توان در راستای کاهش مشکلات این حوزه قدم برمی‌داریم.

رئیس کل گمرک ایران بیان کرد: در مدت ۵ ماهه ابتدای سال ۵۲ میلیون تن کالا به کشور وارد و از کشور صادر شده و سهم صادرات ۳۸ میلیون تن و سهم واردات ۱۳.۸ میلیون تن است که اکنون دغدغه دولت تأمین کالاهای اساسی است تا فشار بر مردم کمتر شود.

میراشرفی عنوان کرد: از ۱۷.۸ میلیون تن واردات حدود ۱۰ میلیون تن از کالاهای وارده کالاهای اساسی بودند و در زمینه کشاورزی نهاده‌های دامی در زمینه ذرت ۴.۳ میلیون تن واردات داشتیم که حدود ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است. دیدگاه گمرک حمایت از تولید و تسهیل شرایط موجود است متأسفانه پیچیده‌ترین قوانین را در حوزه تجارت و تولید داریم به طوری که بیش از ۲۵ سازمان در حوزه تجارت در کشور متولی و نظارت دارند در صورتیکه دنیا بر ساده‌سازی در کاهش قوانین و مقررات و تسهیل آنها تاکید می‌کند.

رئیس کل گمرک ایران خاطرنشان کرد: در زمینه کارشناسان مجازی ارائه خدمت بین خدمت‌ گیرنده و خدمت ‌دهنده سرعت می‌بخشد و درخواست رؤیت کالا را به گمرک گزارش می‌دهد و تعیین مسیر کالا در مسیر سبز و قرمز دنبال می‌کند که در واقع ارتباط فیزیکی و ملموس به غیر فیزیکی و غیرملموس تبدیل می‌شود.

نظرات (0)

پیام بگذارید