blog post

خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: امروز تجارت خارجی و ارتباط اقتصادی کشورها با کشور ما در حال تغییرات زیادی است و می‌توانیم بگوییم راه‌های برای برقراری مجدد ارتباط با کشورهایی از جمله کشورهای اروپایی، چین و امارات باز شده است.

او افزود: این درحالی است که خود این کشورها پیشنهاد دهنده راه‌های حل مشکلات مالی با کشور ما هستند و این رویه امید بخشی برای تجار و بازرگانان کشور خواهد بود.

فروغان با بیان اینکه در شرایط نامناسب تصمیم‌ها منطقی نیست و همه بخش‌های اقتصادی با مشکل روبرو می‌شود، اظهار کرد: برای برخورداری از اقتصاد فعال و پویا باید زنجیره اقتصادی شامل تمام بخش‌های از جمله صادرات، واردات، تولید و توزیع باید در کنار هم دیده شوند تا حرکت اقتصادی خوب و روان در کشور ایجاد شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس، اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس در دوسال اخیر در مسایل و مشکلات بخش اقتصاد، تجارت و بازرگانی استان را احصا و جهت رفع آنها راهکارهایی را در قالب کار علمی و پژوهشی دنبال می‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مشکلات و موانع در بخش صادرات و واردات بسیار زیاد است و این بیانگر نیاز این بخش به کارهای علمی و زیربنایی است، ادامه داد: خروجی پژوهش‌های اتاق بازرگانی موجب رفع مشکلات، تسهیل شرایط و حضور موفق در بازارهای هدف خواهد شد که ما در این کمیسیون تلاش می‌کنیم اولویت‌های طرح‌های پژوهشی اتاق در حوزه صادرات و واردات را پیشنهاد و با جدیت پیگیری کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز در این جلسه با اشاره به فرصتهای سرمایه گذاری بی‌نام (استعلامات ۱۱ گانه اخذ و آماده واگذاری است) موجود در استان گفت: شرایط حال حاضر کشور به منظور انجام سرمایه گذاری بسیار مثبت است.

ساداتی با اشاره به وجود تحریمهای ظالمانه بر صنعت نفت کشور افزود: درآمد فعلی دولت صرفا منوط به صادرات غیر نفتی است و در این شرایط نیاز به اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی در صادرات و واردات کالا می‌باشد که سیاست گذاری‌ها در خصوص این ممنوعیت‌ها در راستای حمایت تولید داخلی و بسیاری از محدودیت‌های اعمال شده به منظور کاهش نیاز ارزی کشور تبیین شده است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت فارس، بیان کرد: از ۱۰ هزار و دو فقره سفارش ثبت شده، شش هزار و ۱۷۶ مورد در کمتر از ۷ روز تایید نهایی شده که این نشان دهنده پذیرش بالا در ثبت سفارشات است.

ساداتی همچنین با اشاره به حوزه تجارت خارجی استان بیان کرد: در یک سال گذشته بیش از ۶۰۰ بخشنامه توسط متولیان حوزه صادرات، واردات و گمرک در کشور صادر شده است که این آمار جای تعمق دارد.

منبع : tnews

نظرات (0)

پیام بگذارید